Home Projekty MAS Projekty MAS MAS Kraje Vysočina

19.02.2015

MAS Kraje Vysočina

KS MAS Vysočiny, o.p.s. ve spolupráci s CSV pořádala SPOLEČNÉ PŘEDÁVÁNÍ ZKUŠENOSTÍ PRO MAS KRAJE VYSOČINA

 

MASky Kraje Vysočina nepřipravují jen novou strategii, administrují projekty z PRV IV.1.2., ale také se snažíme získat nové zkušenosti - jak se to dělá jinde. Proto byla zorganizována exkurze "Společné předávání zkušeností pro MAS Kraje Vysočina.

Akce se konala ve dnech 1.12.2014 - 3.12.2014. Níže si můžete přečíst kde jsme byli a co jsme navštívili. A fotografie z akce jsou v fotogalérii.

"Foto"

Dne 1.12.2014, jsme za celkem strašidelného počasí dorazili do Jihlavy. Naše řidička Simča, zvládla cestu Třebíč - Jihlava bravúrně, což se nedá říci o desítkách dalších takyřidičů, které zima překvapila. S mírným zpožděním vyrazil náš krásný minibus směr Praha a Mělník. Už cestou jsme se divili, jak to a co je .. .prostě led zmizel a bylo krásné počasí. Z domova nám zatím chodily katastrofické zprávy, jako že všude je 20 cm ledu, budou padat stromy a bourají auta ....

První přestávka a exkurze nás čekala v Nebuželích sídle MAS Vyhlídky z.s. Zástupkyně MAS, včetně manažerky MAS Marcely Pánkové, nám prezentovaly své aktivity nejen z SZIF, které rozvíjí na svém území.

Po skončení prezentace jsme se vydali po projektech MAS Vyhlídky.
Navštivili jsme obce Zelčín, Vysokou a Lobeč.

Zajímavé projekty v obci Zelčín
- Vybudování ramp a cvičiště pro hippoterapii pro osoby s omezenou mobilitou
- Rozvoj sportovní jízdy na koních

Některé kolegyně měly zájem si vzít domů domácí mazlíčky, ale velikost minibusu toto naštěstí neumožnila.

v obci Lobeč:
- Pivovar Lobeč

Někteří kolegové si chtěli vzít domů celý pivovar, ale velikost minibusu toto naneštěstí neumožnila.

Večer jsme strávili v debatě s pány Radimem Sršňěm prezidentem ELARDu a Romanem Hakenem členem EHSV v Bruselu, v debatě nad novým programovým obdobím v obci Kokořín.

Druhý den ráno jsme naším minibusem vyrazili na MAS Hradecký Venkov. V obci Nechanice nás přivítala Jana Kuthanová, ředitelka MAS. Po představení MAS a jejích projektů, jsme vyrazili na další exkurzi.

Nejvíce nás zaujaly projekty ve Lhotě pod Libčany "Bioplynová stanice" a Rakytníková farma. Strávili jsme zde notný čas, protože na zástupce obou projektů bylo hodně dotazů a zejména vyprávěni u Rakytníkového likéru bylo poučné.

K večeru jsme dorazili na ubytování, a byly nám prezentovány projekty MAS Hradecký Venkov. Také jsme porovnávali činnost a projekty MAS Královehradeckého Kraje a MAS Kraje Vysočina.

Třetí, a poslední den exkurze jsme jezdili po projektech MAS Hradecký Venkov.

Ve fotogalérii naleznete dobové předměty z rodného domu Václava Hanky - obec Hoříněves.

V odpoledních hodinách jsme dorazili do Jihlavy a společné předávání zkušeností skončilo.

Děkujeme zástupcům MAS Vyhlídky a Hradecký Venkov, že nám věnovali svůj čas a seznámili nás se svými projekty i plány do budoucna. Dále děkujeme kolegům z Královské stezsky, kteří tuto hodnotnou exkurzi zorganizovali.

Osobně jsem rád, že jsem se této exkurze mohl účastnit a zejména Rakytník nás doma zaujal tak, že jsme začali vařit lektvary a musíme udělat další objednávku :).

Robert Kubala
ředitel